Курси кодування Code Club для школярів та школа майбутнього IT-шника СумДУ «IT4Teens»

У СумДУ на базі кафедри Комп’ютерних наук секції Інформаційних технологій проектування завершилися курси кодування в Scratch для учнів 7-х класів та заняття в школі майбутнього IT-шника «IT4Teens» для учнів 9-11 класів.

Курси кодування в Scratch проходили за підтримки Національної волонтерської мережі клубів кодування Code Club. У проекті взяли участь близько 125 учнів 7 класів шкіл №№ 7, 10, 12, 15, 18 та 27 міста Суми.

За словами керівництва Code Club проект направлений на те, щоб навчити кожну дитину в Україні кодувати та створювати комп’ютерні програми. Навчанням дітей займалися «волонтери–викладачі». Такими були студенти 3–5 курсів спеціальності Інформаційні технологій проектування.

Заняття стартували на початку лютого та проводилися після уроків або у вихідні. Звичайно ж, курси є безкоштовними. Кожне заняття триває годину та розраховане на реалізацію одного проекту. Користуючись розробленими програмами Code Club діти швидко починають створювати комп’ютерні ігри, мультфільми та веб-сайти.

Програма Code Club має 4 рівні, кожен з яких є складнішим за попередній і складається з набору проектів та завдань. Виконання цих завдань не лише передбачає набуття знань та практичних вмінь, але й стимулює дітей до використання власної уяви в процесі створення креативних проектів.

Code Club було створено у Великій Британії веб-дизайнером Клер Саткліф і програмістом Ліндою Сандійк у квітні 2012 року. Тепер Code Club існує вже у 32 країнах світу, від США і Бразилії до Австралії і Нової Зеландії.

Курси школи майбутнього IT-шника «IT4Teens» проходили на базі університету. Програма передбачала два рівні навчання: «Base of IT» та «Advanced IT». За першим рівнем навчалися школярі, які вперше почали відвідувати курси. За період проведення занять викладачі кафедри Комп’ютерних наук секції Інформаційних технологій проектування познайомили школярів з основами: Web-розробки, програмування мобільних додатків під операційну систему Android, моделювання в 3Ds Max та основами управлінням ІТ-проектами. За програмою «Advanced IT» навчалися школярі, що проходили дані курси минулого року та отримали сертифікати початкового рівня. Протягом декількох місяців учні знайомилися з тривимірним моделюванням в інженерному пакеті SolidWorks, набували теоретичні та практичні навички технології 3D-друку, розглядали основи флеш-анімації, налаштування ігрових сцен в UNITY3D та закінчили все цікавою бізнес-грою в рамках курсу управління IT-проектами.

Заняття проводилися один раз на тиждень в позаурочний час. Кожен викладач протягом трьох занять намагався продемонструвати можливості того чи іншого напрямку. Заняття були направлені на практичне засвоєння основ та отримання після закінчення кожного з етапів реальних програмних продуктів.

Таким чином, курси направлені на популяризацію ІТ індустрії серед молоді та профорієнтаційну роботу для потенціальних майбутніх абітурієнтів Сумського державного університету.

4 травня в СумДУ в урочистій обстановці були вручені сертифікати та сувенірні подарунки всім учням шкіл, які приймали участь в даному проекті та волонтерам, які відвідували із заняттями школи протягом цих місяців. Цього року це стало можливим завдяки співпраці IT-школи «IT4Teens» та центру соціального партнерства за програмою «Активні громадяни» та Британської ради. На заході були також присутні представники Code Club, IT-школи «IT4Teens» та керівництва факультету електроніки та інформаційних технологій СумДУ.

В майбутньому в планах школи «IT4Teens»та Code Club є наміри продовжувати співробітництво та збільшувати кількість клубів кодування в різних школах міста Суми, розробляти нові цікаві програми навчання та популяризувати IT серед активної талановитої молоді.