Сучасні інформаційні системи і технології - AIST 2018

16-18 травня у Сумському державному університеті відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні інформаційні системи і технології, AIST 2018». Науковий захід проходив за підтримки Української федерації інформатики. Організатори – факультет електроніки та інформаційних технологій (секція інформаційних технологій проектування). Кілька років поспіль спонсорами конференції виступають провідні ІТ-компанії IBM та AMC Bridge.

«AIST- 2018» зацікавив близько 80 учасників з України, Великобританії, Німеччини, Казахстана та Канади. Україну представляли науковці, студенти та аспіранти із Сум, Полтави, Харкова, Києва, Черкас, Запоріжжя, Хмельницького, Маріуполя, Покровська.

Конференцію відкрив заступник декан факультету ЕлІТ Гайдабрус Богдан Володимирович.

В організації конференції традиційно приймає участь повчально-науковий інститут права Сумського державного університету, також в цьому році приєдналася кафедра економічної кібернетики.

Наукове обговорення проводилося за напрямками: системний аналіз і моделювання систем, управління проектами та програмами розвитку підприємств і територій, технології e-learning, інженерія інформаційних систем, інформаційні технології інтелектуальної обробки даних, комп’ютерні мережі, телекомунікаційні технології та перетворення інформації, сучасні методи та інформаційні технології сталого розвитку.

У ході доповідей учасники презентували наукові дослідження, технічні рішення та методологічні розробки. Секційні засідання проходили у формі вебінарів.

 

 

Компанія AMC Bridge нагородила студентів СумДУ - слухачів курсу тестування програмного забезпечення

27 лютого у Сумському державному університеті сертифікатами нагородили випускників курсу тестування програмного забезпечення, який проводився у рамках партнерства компанії AMC Bridge та університету. Із успішним закінченням курсу учасників привітали ІТ-директор компанії AMC Bridge Сергій Фомін, декан факультету технічних систем та енергоефективних технологій Олександр Гусак, декан факультету електроніки та інформаційних технологій Сергій Проценко та викладачі.

До навчання запрошували студентів 4 курсу за всіма спеціальностями, окрім прикладної екології, факультету ТеСЕТ. Загалом група склалася із 19 студентів, з яких 8 отримали сертифікати про успішне завершення навчання.

Метою курсу було вивчення основних алгоритмів та принципів тестування інженерного програмного забезпечення, та забезпечення якості, опанування модульного, інтеграційного та системного тестування, отримання практичних навичок розробки та виконання тест-кейсів під час  тестування.

Із жовтня 2017 року по лютий 2018 року студенти вивчали якість інженерного програмного забезпечення, концепції тестування, створення тест-кейсів, цикл розробки інженерного ПЗ, цикл його тестування  та багато іншого.

У вітальному слові до випускників курсу ІТ-директор AMC Bridge Сергій Фомін відзначив   наполегливість та працелюбність студентів.

«Ми докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти талановитим студентам долучитися до передових технологій та надати можливості розвиватися в перспективній сфері IT. З цією метою  ми і організовуємо такі курси, лекції та семінари. Дякуємо  університету і факультету ТеСЕТ за  підтримку наших ідей та розуміння того, що важливо для студентів», - сказав Сергій Фомін.

Компанія AMC Bridge вже більше 15 років надає послуги з розробки програмного забезпечення для систем автоматизованого проектування, конструювання та виробництва, співпрацюючи з такими відомими компаніями як Microsoft, Siemens й Autodesk. Партнерство  компанії  AMC Bridge та університету має тривалу та плідну історію. На базі СумДУ запроваджуються численні спільні навчальні курси, а також функціонує «Центр Інженерного Програмування AMC Bridge», де проводяться спеціалізовані заняття для студентів. Окрім того, AMC Bridge активно підтримує різноманітні заходи та конференції, які організовує наукова спільнота університету.

 

  

 

У СумДУ розпочалася робота ІТ-школи СумДУ «IT4Teens»

У Сумському державному університеті на базі кафедри комп’ютерних наук секції інформаційних технологій проектування розпочалися заняття в школі майбутнього IT-шника «IT4Teens». Цього року в навчанні задіяні близько 90 учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл міста Суми.

Програма курсів школи «IT4Teens» передбачає два рівні навчання: «Base of IT» та «Advanced IT». За першим рівнем навчаються школярі, які вперше почали відвідувати курси. За період проведення занять викладачі кафедри комп’ютерних наук секції інформаційних технологій проектування познайомлять школярів з основами web-розробки, програмування мобільних додатків під операційну систему Android, моделювання в 3Ds Max та основами управлінням ІТ-проектами.

За програмою «Advanced IT» навчаються ті школярі, які проходили ці курси минулого року та отримали сертифікати початкового рівня. За декілька місяців учні познайомляться з тривимірним моделюванням в інженерному пакеті SolidWorks, набудуть теоретичних та практичних навичок технології 3D-друку, розглянуть основи флеш-анімації, налаштування ігрових сцен в UNITY3D та завершать цікавою бізнес-грою в рамках курсу управління IT-проектами.

Заняття є безкоштовними та проводяться один раз на тиждень в позаурочний час.

 

 

 

Участь у міжнародній конференції

4-6 жовтня поточного року в місті Друскінінкай (Литва) відбулася 24 Міжнародна конференція «Information and Software Technologies» (ICIST - 2017), організатором якої є  один з найбільших технічних університетів в країнах Балтії - Каунаський технологічний університет (Литва)Сумський державний університет, поряд з низкою інших визнаних у світі вищих навчальних закладів, є партнером цього наукового заходу.

Доцент кафедри комп'ютерних наук секції ІТП Шендрик Віра Вікторівна вже чотири роки поспіль є членом програмного комітету та головою спеціалізованої секції конференції.

Коментуючи участь у зазначеній конференції, Віра Вікторівна відзначила, що   ICIST – 2017 була націлена на об'єднання зусиль дослідників, інженерів  та розробників з академічних і промислових кіл, що працюють у областях, пов’язаних з обробкою інформації та  міждисциплінарних галузях, таких, як створення інформаційних систем, бізнес-аналітика, розробка програмного забезпечення, застосування інформаційних технологій тощо.

Метою конференції є обмін досвідом, оприлюднення оригінальних науково-дослідних та прикладних робіт з теорії, розробки і впровадження сучасних інформаційних систем, програмного забезпечення.
На конференції були представлені дослідження співробітників СумДУ: доцента  Шендрик В.В., старшого викладача Парфененко Ю.В.,  асистента Шулими О.В., аспіранта Шендрик С.О. 

Матеріали конференції видані окремим збірником «Communications in Computer and Information Science» у видавництві Springer та реферуються науково-метричними базами даних Scopus  та Web of Science.

Секція ІТП щиро вітає своїх співробітників та бажає успіхів у подальших дослідженнях.

 

 

Професор СумДУ став академіком

Професора кафедри комп'ютерних наук (секція інформаційних технологій проектування) факультету електроніки та інформаційних технологій Сумського державного університету Євгена Лаврова обрали академіком Академії вищої освіти України.

Завдяки професору Євгену Лаврову в СумДУ була створена і введена спеціальність «Кібербезпека». Він активно працює над розвитком здібностей студентів і вищої освіти держави в цілому. У минулому році 7 наукових робіт, керівником яких був Євген Анатолійович, отримали призові місця на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт.

 

Відбувся захист кандидатської дисертації Бойко О.В.

2 листопада 2017 р. відбувся захист кандидатської дисертаційної роботи асистента секції "Інформаційні технології проектування" Бойко Ольги Василівни на тему: "Моделі та інформаційна технологія планування енергозабезпечення будівель з використанням відновлювальних джерел енергії".

Захист відбувся у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова, у спеціалізованій вченій раді Д 64.089.04.

 

Науковий керівник - к.т.н., доцент Шендрик В.В.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 - інформаційні технології.

Дисертаційна робота присвячена розробленню науково-методичних основ удосконалення інформаційного забезпечення підтримки прийняття рішень при плануванні енергозабезпечення будівель з використанням відновлювальних джерел енергії.

 

 

 

Результати конкурсу "Стань ІТ-шніком"

22 жовтня відбувся фінал конкурсу "Стань ІТ-шніком"!
111 учнів! Більше 60 конкурсних робіт! 8 шкіл!
Переможців було надзвичайно важко обирати, але конкурс - є конкурс!

 

Категорія 2-4 класи.
3 місце - Школа № 7. Мельник Вадим
https://scratch.mit.edu/projects/179704418/
2 місце - Піщанська школа. Радько Михайло
https://scratch.mit.edu/projects/178997448/
1 місце - Піщанська школа. Команда: Гетьман Нікіта, Чалий Нікіта, Логвин Лєв, Курзанов Дмитро
https://scratch.mit.edu/projects/179013113/

Категорія 5-7 класи
3 місце - Школа № 2. Горлач Софія
https://scratch.mit.edu/projects/174071749/ 
2 місце - Школа № 20. Команда: Бойко Іван, Бріжашов Микита 
https://scratch.mit.edu/projects/179260384/
1 місце - Піщанська школа. Команда: Терещенко Єлизавета, Карпенко Катерина
https://scratch.mit.edu/projects/179496374/

Категорія 8-9 класи
3 місце - Школа № 6 Жогло Дар'я
https://scratch.mit.edu/projects/179729198/
2 місце - Школа № 7. Дегтяренко Ярослава, Падусенко Катерина
https://scratch.mit.edu/projects/180733376/
1 місце - Школа № 6. Якименко Дмитро
https://scratch.mit.edu/projects/179717588/

Ми надзвичайно вдячні менторам за супровід проектів під час підготовки, вчителям за те, що взяли на себе додаткове навантаження, управлінню освіти за підтримку та партнерам за можливість реалізації цього проекту: 
Благодійна організація "Громадський фонд "Суми"
Освітньо-технологічный майданчик для дітей KID'IT, 
ІТ компанія IThinkers, 
Факультет ЕЛІТ Сумського державного университету.

Захід проводився в рамках ініціативи Meet and Code яка впроваджується Ресурсним центром Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP.

 

 

 

У рамках партнерства із СумДУ представники компанії AMC Bridge провели зустрічі зі студентами

30 листопада та 1 грудня відбулися зустрічі представників компанії AMC Bridge та студентської спільноти Сумського державного університету.

У рамках партнерства із СумДУ, IT-директор AMC Bridge Сергій Фомін провів для студентів першого, другого та третього курсів факультету електроніки та інформаційних технологій презентації і розповів, з чого краще розпочинати кар’єру в IT-сфері, а також дав поради щодо вибору спеціалізації для подальшої роботи. Крім того, Сергій розказав як про умови стажування і працевлаштування в компанії для студентів та молодих спеціалістів, так і про вимоги до працівників і можливості, які надає компанія успішним кандидатам. AMC Bridge вже більше 15 років надає послуги з розробки програмного забезпечення для CAD, CAM, PLM, PDM та EPDM систем та співпрацює з такими відомими компаніями як Autodesk, DS SOLIDWORKS, Microsoft, PTC та Siemens. Робота в AMC Bridge – демократичне управління, комфортні умови та команда, яка разом вирішує цікаві математичні задачі та втілює комплексні інженерні рішення.

 

Сучасні інформаційні системи і технології - AIST 2017

17-19 травня у Сумському державному університеті відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні інформаційні системи і технології, AIST 2017». Науковий захід проходив за підтримки Української федерації інформатики. Організатори – факультет електроніки та інформаційних технологій (секція інформаційних технологій проектування) за підтримки ІТ-компаній IBM та AMC Bridge.

«AIST- 2017» зацікавив близько 120 учасників з України, Великобританії, Польщі, Індії, Німеччини та Канади. Україну представляли науковці, студенти та аспіранти із Сум, Києва, Харкова, Маріуполя, Полтави та Миколаєва.

Конференцію відкрив декан факультету ЕлІТ Проценко Сергій Іванович..

Наукове обговорення проводилося за напрямками: системний аналіз і моделювання систем, управління проектами та програмами розвитку підприємств і територій, технології e-learning, інженерія інформаційних систем, інформаційні технології інтелектуальної обробки даних, комп’ютерні мережі, телекомунікаційні технології та перетворення інформації.

У ході доповідей учасники презентували наукові дослідження, технічні рішення та методологічні розробки. Секційні засідання проходили у формі вебінарів.

 

Курси кодування Code Club для школярів та школа майбутнього IT-шника СумДУ «IT4Teens»

У СумДУ на базі кафедри Комп’ютерних наук секції Інформаційних технологій проектування завершилися курси кодування в Scratch для учнів 7-х класів та заняття в школі майбутнього IT-шника «IT4Teens» для учнів 9-11 класів.

Курси кодування в Scratch проходили за підтримки Національної волонтерської мережі клубів кодування Code Club. У проекті взяли участь близько 125 учнів 7 класів шкіл №№ 7, 10, 12, 15, 18 та 27 міста Суми.

За словами керівництва Code Club проект направлений на те, щоб навчити кожну дитину в Україні кодувати та створювати комп’ютерні програми. Навчанням дітей займалися «волонтери–викладачі». Такими були студенти 3–5 курсів спеціальності Інформаційні технологій проектування.

Заняття стартували на початку лютого та проводилися після уроків або у вихідні. Звичайно ж, курси є безкоштовними. Кожне заняття триває годину та розраховане на реалізацію одного проекту. Користуючись розробленими програмами Code Club діти швидко починають створювати комп’ютерні ігри, мультфільми та веб-сайти.

Програма Code Club має 4 рівні, кожен з яких є складнішим за попередній і складається з набору проектів та завдань. Виконання цих завдань не лише передбачає набуття знань та практичних вмінь, але й стимулює дітей до використання власної уяви в процесі створення креативних проектів.

Code Club було створено у Великій Британії веб-дизайнером Клер Саткліф і програмістом Ліндою Сандійк у квітні 2012 року. Тепер Code Club існує вже у 32 країнах світу, від США і Бразилії до Австралії і Нової Зеландії.

Курси школи майбутнього IT-шника «IT4Teens» проходили на базі університету. Програма передбачала два рівні навчання: «Base of IT» та «Advanced IT». За першим рівнем навчалися школярі, які вперше почали відвідувати курси. За період проведення занять викладачі кафедри Комп’ютерних наук секції Інформаційних технологій проектування познайомили школярів з основами: Web-розробки, програмування мобільних додатків під операційну систему Android, моделювання в 3Ds Max та основами управлінням ІТ-проектами. За програмою «Advanced IT» навчалися школярі, що проходили дані курси минулого року та отримали сертифікати початкового рівня. Протягом декількох місяців учні знайомилися з тривимірним моделюванням в інженерному пакеті SolidWorks, набували теоретичні та практичні навички технології 3D-друку, розглядали основи флеш-анімації, налаштування ігрових сцен в UNITY3D та закінчили все цікавою бізнес-грою в рамках курсу управління IT-проектами.

Заняття проводилися один раз на тиждень в позаурочний час. Кожен викладач протягом трьох занять намагався продемонструвати можливості того чи іншого напрямку. Заняття були направлені на практичне засвоєння основ та отримання після закінчення кожного з етапів реальних програмних продуктів.

Таким чином, курси направлені на популяризацію ІТ індустрії серед молоді та профорієнтаційну роботу для потенціальних майбутніх абітурієнтів Сумського державного університету.

4 травня в СумДУ в урочистій обстановці були вручені сертифікати та сувенірні подарунки всім учням шкіл, які приймали участь в даному проекті та волонтерам, які відвідували із заняттями школи протягом цих місяців. Цього року це стало можливим завдяки співпраці IT-школи «IT4Teens» та центру соціального партнерства за програмою «Активні громадяни» та Британської ради. На заході були також присутні представники Code Club, IT-школи «IT4Teens» та керівництва факультету електроніки та інформаційних технологій СумДУ.

В майбутньому в планах школи «IT4Teens»та Code Club є наміри продовжувати співробітництво та збільшувати кількість клубів кодування в різних школах міста Суми, розробляти нові цікаві програми навчання та популяризувати IT серед активної талановитої молоді.

 

 

Інформаційні технології проектування, усі права захищені (с)